Jestem lwem, a ty?

Dwanaście znaków zodiaku to w pewnym sensie odbicie dwunastu typów ludzkich osobowości. Zaintrygowana mnie ta kwestia, dlatego też postanowiłam to sprawdzić na swoim przykładzie. 


Urodziłam się 27 lipca więc jestem spod znaku Lwa. Jaki zatem przypisany jest mi charakter? 

 Lwy są pewne siebie, dumne i obdarzone radością życia. Zachowują się w sposób ekspresyjny i dramatyczny, jakby były aktorami na scenie. Bardzo im zależy na akceptacji innych i zwróceniu na siebie uwagi, co może być brane za próżność i pompatyczność. We wszystko, co robią, angażują się bardzo silnie, a ich poczynania charakteryzuje wielki idealizm, graniczący czasem z łatwowiernością”


O dziwo jestem w pełni zgodna z tą charakterystyką, ale przejdźmy dalej.

Lwy są optymistyczne i zdecydowane, potrafią działać na wielką skalę. Mają wielką wiarę we własne siły i przekonania, zdolności organizacyjne.”


Pełna zgodność. 

“Jest typem artystki lub wspaniałomyślnej władczyni. Gwiazda, kobieta luksusowa. Serdeczna, dumna, ciesząca się życiem.”


Ciężko się nie zgodzić. Pewnie gdybym miała opisać siebie, użyłam bym podobnych stwierdzeń. 
Idąc dalej –  horoskopy. Pewnie każdy z Was chociaż raz czytał ten przypisany do Waszego znaku. Skąd ta ciekawość? 

Zwykle horoskopy czytamy dla rozrywki, rzadziej szukamy powiązania z rzeczywistością. Ja chętnie zaglądam do swojego znaku i często zdarza mi się uśmiechać do ekranu, myśląc, że może tym razem się sprawdzi? Uważam, że horoskopu nie powinno się brać na poważnie w 100%, powinien on być Naszą wskazówką, inspiracją, która wskaże nam kierunek do działania. To podpowiedź a nie przepowiednia, od której nie ma odwrotu.
Popularność horoskopów świadczy o tym, że dla milionów ludzi jest to forma zabicia czasu, oderwania się od rzeczywistości, a czasem nawet lepsza niż rozmowa z kimś bliskim. 


Utożsamiacie się ze swoimi znakami zodiaku? Znajdujecie wspólne cechy między Waszą osobowością a charakterystyką znaku ?

Czytacie horoskopy? Czym dla Was są?
Czekam na Wasze opinie!Podobne wpisy