Keratynowe prostowanie włosów krok po kroku

Zabieg keratynowego prostowania włosów należy do najskuteczniejszych nowoczesnych metod dogłębnej regeneracji włosów. Do zabiegu używa się nowoczesnego sprzętu, jednak samo keratynowanie włosów odbywa się przy użyciu tylko i wyłącznie naturalnych substancji, a mianowicie keratyny, czyli składnika stanowiącego podstawowy budulec naszych włosów, skóry oraz paznokci. Głównym elementem zabiegu keratynowego prostowania włosów jest wparowywanie keratyny we włosy, dzięki czemu substancja niejako “otula” każdy poszczególny włos z każdej strony, następnie przenikając do jego wnętrza. Cały zabieg składa się jednak z kilku etapów a jego skuteczność w dużej mierze zależy od zachowania odpowiedniej kolejności oraz odpowiedniego wykonania każdego z elementów.

Pierwszym krokiem jest dokładne, staranne umycie włosów przy pomocy wysokiej jakości szamponu oczyszczającego. Wbrew pozorom, pierwszy etap jest niezwykle istotny dla powodzenia całego zabiegu: bez skutecznego oczyszczenia włosów, nie będą one w stanie odpowiednio zaabsorbować keratyny, która ma w nie wniknąć. Po naniesieniu szamponu powinien on pozostać na włosach przez około 10 minut. Dzięki temu włosy zostaną skutecznie oczyszczone a jednocześnie spulchnione, co zwiększy ich zdolność absorpcji keratyny. 

Kolejnym krokiem jest dokładne osuszenie włosów. Suszenie powinno być jednak delikatne i stopniowo, tak żeby włosy nie utraciły pulchności.
Po dwóch pierwszych etapach, następuje przejście do właściwej części zabiegu keratynowania włosów. Włosy zostają rozdzielone na pasma o szerokości mniej więcej jednego centymetra. Na każde z pasm dokładnie, ze wszystkich stron nakłada się keratynę. Substancja powinna pozostać na włosach przez około 30 minut. Następnie włosy są dokładnie, powoli suszone. Kiedy suszenie dobiegnie końca, następuje ich prostowanie przy pomocy prostownicy. Na tym etapie niezwykle istotne jest umiejętne dobranie wysokości temperatury do stanu i kondycji włosów. W żadnym wypadku temperatura nie powinna przekraczać 240 stopni. Po dwóch dniach od wykonania zabiegów, włosy zostają dokładnie umyte szamponem zawierającym keratynę. Po myciu na włosy nakłada się wysokiej jakości oliwkę zawierającą keratynę i pozostawia ją na około 5 minut. Następny i ostatni już etap zabiegu to suszenie zregenerowanych włosów.

Marzenie o prostych włosach w końcu może stać się rzeczywistością. Mnie bardzo kusi ten zabieg, ale jestem ciekawa waszych opinii? Ktoś miał okazję prostować keratynowo włosy? Jak wrażenia? Wpis sponsorowany.

Podobne wpisy