Wakacje w Turcji 2020 – czy jest bezpiecznie?

Choć lato już za nami, to w wielu miejscach sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Sama jestem zwolenniczką podróżowania w okresie jesienno zimowym, kiedy u nas jest już zimno i deszczowo. Jednym z moich ulubionych kierunków jest Turcja, którą odwiedzam średnio dwa razy w roku. Niestety ten rok mocno ograniczył moje wyjazdy i kwietniowy wyjazd został odwołany, ale już w lipcu udało się wybrać na zagraniczną wycieczkę. We wrześniu zaś ponownie zawitałam do Turcji.
Czy w Turcji jest bezpiecznie? Jakie są aktualne obostrzenia?

wakacje w turcji 2020, czy jest bezpiecznie

Wakacje w Turcji 2020 – czy jest bezpiecznie?

Przyznaję, że początkowo miałam obawy związane z wyjazdem zwłaszcza, że podróżowałam z całą rodzinką. Na miejscu okazało się, że akurat w dniu naszego przylotu zaostrzyły się przepisy związane z zakrywaniem ust i nosa i noszenie maseczek obowiązkowe jest we wszystkich przestrzeniach publicznych (również na świeżym powietrzu). Wszystko było mocno respektowane na lotnisku oraz podczas transferu do hotelu. Podczas lotu do wypełnienia zostały nam przekazane karty lokalizacji pasażera, a więc nie trzeba było nic wcześniej przygotowywać.

wakacje w turcji 2020, czy jest bezpiecznie

Z ofert Itaki do Turcji wybraliśmy sprawdzony przez nas w ubiegłych latach hotel Eftalia Ocean, który jest istnym rajem dla dzieci…tych małych i tych dużych. Do trzech sąsiednich obiektów Eftalia przynależy promenada nad samym morzem zwana wyspą. Na niej znajduje się cała masa atrakcji, basenów, restauracji, barów i sklepów. Większość z nich wchodzi w formułę All Inclusive. Jest nawet studio tatuażu, park linowy, lodowisko czy punkt sportów wodnych Nie wiem ile na terenie całego hotelu jest basenów i zjeżdżalni więc w skrócie powiem – dużo. Bardzo dużo.

wakacje w turcji

Warto przeczytać: Wakacje na Majorce – czy jest bezpiecznie?

Zasady bezpieczeństwa w hotelu.

Choć noszenie maseczek w na terenie hotelu jest obowiązkowe, w praktyce było to respektowane i wymagane przez personel w restauracji. Przed wejściem na każdy posiłek każdy otrzymywał jednorazową maseczkę i komplet sztućców. Wszystkie dostępne bufety obsługiwane były przez pracowników kuchni. Restauracja jest ogromna i ma wiele, podzielonych na kategorie miejsc dlatego nie było uciążliwych kolejek po jedzenie.

wakacje za granicą w czasie pandemi

W całym obiekcie znajdowało się mnóstwo oznaczeń i dozowników z płynem dezynfekującym. Poza tym pandemia nie była w żaden sposób odczuwalna. Z atrakcji wyłączone zostały zjeżdżalnie z pontonami, maleńkie punkty z przekąskami i SPA na wyspie. Raz w tygodniu (w niedzielę) tuż przy hotelu otwiera się ogromny bazar, na którym kupimy dosłownie wszystko. Co więcej dodatkowo otwarty był sporej wielkości luna park, który każdego wieczora oferował mnóstwo atrakcji.

wakacje w turcji 2020, czy jest bezpiecznie

Wakacje w Turcji 2020 – czy warto wyjechać?

Mając na uwadze bezpieczeństwo przede wszystkim synka staraliśmy się unikać zatłoczonych miejsc. Zwłaszcza w sklepach czy na bazarze, choć dało się zauważyć, że turystów jest mniej. Czas spędzaliśmy wyłącznie na terenie hotelu, w którym nudzić się nie da, a na spacery wybieraliśmy się na pobliskie bazary. Odpowiadając na pytanie – zdecydowanie warto odwiedzić Turcję choćby ze względu na gwarantowaną pogodę, hotele pełne atrakcji i mnóstwo fajnych produktów, które można kupić na miejscu. Turcja słynie z pysznych słodyczy (chałwy przede wszystkim) i wysokiej jakości bawełny. Co więcej, ceny wyjazdów są zwykle bardzo przystępne.

Jestem ciekawa, czy mieliście kiedyś okazję odwiedzić Turcję?