CZY MOŻNA DAĆ ZEGAREK W PREZENCIE?

Należę do tych osób, które wiedzą, że czarny kot tak naprawdę nie przynosi pecha, a liczba 13 nie powoduje żadnej katastrofy. Wręcz przeciwnie, to jedna z moich szczęśliwych, a co więcej dzisiaj mamy piątek trzynastego. Ostatnio ze zdziwieniem odkryłam, że istnieje przesąd, według którego zegarek ofiarowany w prezencie symbolizuje coś negatywnego i ma sugerować odliczanie czasu do rozstania. Przyznam, że dla mnie to kompletna bzdura, ale odpowiedzmy dzisiaj na pytanie – czy można dać zegarek w prezencie?

CZY MOŻNA DAĆ ZEGAREK W PREZENCIE?

Czy można dać zegarek w prezencie?

Oczywiście, jeśli nie wierzysz w przesądy to zegarek może być naprawdę trafionym prezentem. Sprawdzi się przede wszystkim dla tych, którzy ciągle się spóźniają. Ten funkcjonalny dodatek pozwoli obdarowanemu kontrolować i odpowiednio zarządzać czasem. Ważne jednak, by zegarek był dopasowany do potrzeb danej osoby, a także jej codziennego stylu.

Warto pamiętać, że zegarek nie powinien być tylko ładnie wyglądającym gadżetem, ale również spełniać swoje funkcje. Dlatego jakość jest tutaj tak samo ważna. Wiele znanych marek produkuje tego typu dodatki, stawiają przede wszystkich na design i ciagle zmieniające się trendy, a zdecydowanie mniej uwagi przywiązują do jakości materiałów czy niezawodności mechanizmu.

Jak wybrać zegarek na prezent?

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując zegarek. Po pierwsze: cena – jestem zdania, że ten nie powinien być zbyt tani, ale również zbyt kosztowy. Niedrogi zegarek może okazać się niezbyt trwały i szybko ulec uszkodzeniu, zaś za drogi może wprawić w zakłopotanie.
Warto tę kwestię wypośrodkować i zadbać, aby cena szkła w parze z jakością. Oczywiście im bliższa zażyłość z obdarowywaną osobą, tym cena prezentu może być odpowiednio wyższa.

Kolejną kwestią są aspekty wizualne i tutaj spore znaczenie mają upodobania drugiej osoby. Wybierając zegarek dla kobiety pomocne mogą okazać się takie detale jak kolorystyka ulubionej biżuterii czy okuć w torebce, którą zwykle nosi obdarowana. Obecnie wiele firm tworzy zegarki, do których bez problemu można dokupić dodatkowe paski. Do wyboru są te na bransoletce bądź ze skóry w różnych kolorach.
Kupując zegarek dla mężczyzny właściwie pojawia się jedno pytanie – elegancki czy sportowy? W przypadku pierwszej opcji można kierować się intuicją lub postawić na klasykę czyli czarny pasek i srebrne detale. Sportowe zegarki to już bardziej skomplikowany temat, ponieważ zwykle różnią się nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością. W tym przypadku najlepiej porównać kilka modeli i wybrać ten, którego stosunek jakości do ceny jest najlepszy.

CZY MOŻNA DAĆ ZEGAREK W PREZENCIE?

Jaki prezent zamiast zegarka dla kobiety?

Jeśli nie jesteś przekonany, czy zegarek będzie dobrym prezentem dla kobiety to doskonałą alternatywą będzie biżuteria damska jak np. bransoletka czy naszyjnik. Tego typu dodatki są równie osobistą propozycją i nie ma co tego ukrywać – kobiety kochają biżuterię, a nowa błyskotka to zawsze powód do uśmiechu. Ma też oczywiście wymiar praktyczny, bo można ją nosić na co dzień oraz na wyjątkowe okazje, ale przede wszystkim – jest rozpieszczającym prezentem. Takim, który sprawia przyjemność i budzi pozytywne emocje.

Jak wybrać biżuterię na prezent?

Jednym z pierwszych pytań, jakie się pojawia to czy obdarowywana przez nas osoba woli nosić srebro, czy złoto. Warto zwrócić uwagę jaki kolor biżuterii nosi na co dzień. Jeśli oba rodzaje, to decyzja należy już do nas. Warto pamiętać, żeby unikać metali nie szlachetnych, z obietnicą pokrycia prawdziwym złotem – te mogą prowadzić do uczulenia bądź zniszczyć się przy kontakcie z wodą.

Jaka biżuteria na prezent?


Moja osobista rada – zamiast biżuterii robionej maszynowo, masowo, którą można kupić w sieciówkach, a której wzory oscylują wokół serduszek, gwiazdek i misiów lepiej poszukać czegoś bardziej oryginalnego i unikatowego.
Wspomniałam wcześniej, że dobrym pomysłem będzie bransoletka bądź łańcuszek – to najbezpieczniejszy wybór. Dlaczego nie warto wybierać pierścionka ani kolczyków? Ten pierwszy to wyjątkowy symbol, który kojarzy się głównie z zaręczynami, zaś w przypadku kolczyków nigdy nie mamy pewności czy dana osoba ma przekłute uszy.

Warto przeczytać: Prezenty dla kobiety – 5 sprawdzonych propozycji.

Czy można dać zegarek lub biżuterię w prezencie?

Kiedyś zegarek kojarzył mi się z niechcianym prezentem na komunię, który jak wówczas mi się wydawało do niczego nie był mi potrzebny. Obecnie posiadam ich kilka i co więcej, noszę je niemal codziennie. W mojej kolekcji dominuje kolor złota bądź różowego złota, ponieważ to właśnie w tym odcieniu preferuję również biżuterię. Kiedyś myślałam, że jeden zegarek będzie w zupełności wystarczający, ale teraz zdecydowanie wiem, że nie ma czegoś takiego jak zbyt duża ilość biżuterii. Jako kobieta śmiało mogę stwierdzić, że zarówno biżuteria jak i zegarek to doskonały pomysł na prezent.

Jestem ciekawa, jak wygląda wasza kolekcja biżuterii bądź zegarków oraz czy wierzycie w przesądy?