Jak nie zwariować w walentynki oraz jaki jest idealny prezent dla faceta?Nie da się zauważyć, że za cztery dni obchodzimy walentynki. Informują nas o tym wszelkie dostępne media. Blogosfera aż huczy od nadmiaru walentynkowych inspiracji a na youtube znajdziemy miliony pomysłów na prezent.  Z każdej strony jesteśmy zasypywani informacjami co kupić, co robić, jak spędzić, czego unikać. Nie wiem jak Wy, ale mnie już od tego boli głowa. NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ !

Dzisiejszy post, który jest całkiem spontaniczny powstaje po obejrzeniu kilku filmików na Youtube z propozycjami prezentowymi. Nie jestem przeciwniczką sprawienia ukochanej osobie odrobiny przyjemności, ale niektóre propozycje przyprawiły mnie o dreszcze. O ile kupno ukochanej kwiatów czy czekoladek jest w dobrym guście to sprezentowanie nowego smartphone, tableta czy palety do cieni o zawrotnej cenie to już lekka przesada. Nie dajmy się zwariować, sprawieniem drogiego prezentu nie udowadniamy że kochamy bardziej. 

14 lutego powoli zaczyna mi się kojarzyć z kolejną gwiazdką czy dniem kobiet, ponieważ presja wywoływana na mężczyznach w związku z oczekiwaniami kobiet jest coraz większa. Piękna płeć marzy o bukietach kwiatów, romantycznych kolacjach, komediach romantycznych i całej masie prezentów, a to wszystko opakowane w cukierkowo – serduszkową oprawę. Przez to mężczyźni zwyczajnie nie lubią walentynek.

Nie oczekuj od mężczyzny zbyt wiele.  Nie wywołuj na nim presji i nie obrażaj się, jeśli nie sprosta twoim wyobrażeniom o idealnych walentynkach. Nie każdy facet jest typem romantyka, który lubi komedie romantyczne i kolacje w blasku świec. Pamiętaj, że jest to Wasze wspólne święto. 
CZEGO TAK NAPRAWDĘ CHCĄ FACECI? 

O ile kobieta ucieszy się z bukietu kwiatów, bielizny, czekoladek czy kosmetyków to w przypadku faceta nie jest to już takie oczywiste. Warto podkreślić, że Walentynki to święto zakochanych, więc jeśli domyślacie się, że ukochany chce Wam zrobić prezent to musicie w jakiś sposób się zrekompensować. 

Jeśli chcesz mu kupić prezent to unikaj motywu typowo walentynkowego. Jeśli kupisz mu kubek z misiem i serduszkami to gwarantuje Ci, że nigdy z niego nie skorzysta, a krawatu w serduszka nigdy nie założy. Kupując mu prezent pomyśl o jego zainteresowaniach. Jeśli kupisz mu grę czy męski gadżet on nadal będzie miał świadomość, że dostał to z okazji walentynek. 

Prezenty z okazji walentynek to początek góry lodowej. Za nimi stoi szereg zadań do wykonania tego magicznego dnia. Śniadanie do łóżka, wyjście do kina na komedię romantyczną, kolacja przy świecach i spacer przy blasku księżyca. Która kobieta o tym nie marzy? Ale warto się zastanowić czy facet tego chce? Oczywiście, że nie. Jeśli spędzacie w ten sposób walentynki to uwierz mi, że on robi to tylko dlatego aby sprawić Ci przyjemność. Wyjście do zatłoczonego kina czy restauracji nie jest dla niego niczym wyjątkowym czy romantycznym. Facet najchętniej rozsiadł by się wygodnie na kanapie, zamówić pizzę i obejrzał film akcji albo pograł na konsoli. Ciężko zatem pogodzić te dwie wizje. 
ZRÓBCIE COŚ RAZEM. 

Polecam opcję kompromis. Ty rezygnujesz z czegoś, a on jest w stanie z uśmiechem zrobić coś. 
Inną alternatywą jest całkowite obieganie od schematu. Zróbcie coś niecodziennego. Pojedźcie na spontaniczną wycieczkę, basen albo narty. Coś co obojgu Wam sprawi przyjemność.  
Dzień w piżamie, gra w planszówkę a może po prostu błogie lenistwo? 
Najważniejsze, aby spędzić ten czas razem. 

Ja osobiście nie mam żadnych planów i nie zamierzam zmuszać swojej drugiej połówki do niczego, na co nie ma ochoty. Myślę, że czysty spontan będzie dobrym wyjściem. Dzięki temu nie muszę planować wielkich przygotowań,  tworzyć walentynkowych paznokci czy szukać idealnej sukienki. 


Koniecznie zdajcie znać jak spędzacie Walentynki oraz czy jest to dla Was szczególny dzień? 

Ściskam, Tina


Podobne wpisy