Hybryda na pazurkach #1 – Allepaznokcie

Dzisiaj postanowiłam zawitać do Was z bardzo ciekawym i popularnym tematem w ostatnim czasie jakim są lakiery hybrydowe. W bardzo krótkim czasie hybrydy zyskały ogromną popularność przede wszystkim za idealnie wyglądające paznokcie, ale także za fakt, że lakiery nie niszczą paznokci tak jak robią to żele. Ja do hybryd pierwsze podejście miałam już dawno, potem jednak z wygody przerzuciłam się na żele, które robiła mi systematycznie znana na facebooku  “Kobieta Z Pazurem”. Jednak zważywszy na fakt, że mam swoją lampę oraz dodatki typu waciki bezpyłowe, pilniki itp. postanowiłam wrócić do hybryd i zająć się tym osobiście. 

Ostatnio od firmy Allepaznokcie.pl otrzymałam zestaw lakierów hybrydowych kolorowych oraz dodatki, takie jak efekt syrenki, pisak do zdobień, pilnik. I w ten sposób na nowo odkrywam hybrydy. Lakiery produkowane przez sklep są tańszą alternatywą lakierów Semilac, dlatego też z dużą ciekawością wzięłam się za testowanie. Lakiery są w cenach już od 9.90 zł, więc mogłoby się wydawać że jakość będzie marna, ale dzisiaj przybywam do Was z moją recenzją, opinią i moimi perełkami 🙂 Dodam tylko, że jako bazę oraz top używam właśnie lakierów Semilac, myślę, że to całkiem dobre i tanie połączenie. A o to moje efekty:
Moje pierwsze “dzieło”, więc proszę brać pod uwagę moją niedoskonałość 🙂
Na pazurkach kolor czarny nr.27, srebrny brokat nr. 115 oraz nowość Allepaznokcie lakier HQ 4w1 48 – pastel mint. Jeśli chodzi o miętę to bardzo zaciekawił mnie ten lakier nie tylko pod względem koloru, który jest piękny ale przez formułę, dzięki której nie musimy nakładać ani bazy ani topu. Efekt ten sam, a lakier kosztuje ok 15 zł. Także mega tania alternatywa dla paznokci. 
Drugie dzieło, stworzone dziś to połączenie nudziakowych paznokci z próbą malowania pisakiem do zdobień. 

Kolor użyty w tym zestawieniu to klasyczny nudziak nr. 112 oraz pisak do zdobień czarny 02. Malowanie pisakiem okazało się nieco trudniejsze niż sobie to wyobrażałam, ale wierzę, że kilka prób i będzie lepiej. Nieudane próby spokojnie mogłam zmyć cleanerem, a po udanym malunku przykryłam topem i do lampy 🙂
Teraz małe podsumowanie lakierów od Allepaznokcie. 
Wygląd – Lakiery są w zamknięte w srebrnych plastikowych opakowaniach z pędzelkiem, które z jednej strony są bezpieczne, bo nic się nie stłucze a z drugiej zaś strony wyglądają mało “profesjonalnie”, ale mi to absolutnie nie przeszkadza. 
Nakładanie – oba rodzaje lakierów nakłada się bardzo dobrze, pędzelek jest w porządku. Przy jaśniejszych kolorach nakładam dwie lub nawet trzy cieniutkie warstwy, ale to standard. 
Trwałość  – zarówno zwykłe lakiery, jak ten HQ 4in1 dobrze trzymają się na paznokciach, kolory są intensywne, nie bledną. Jeśli chodzi o jakieś odpryski to tylko w miejscach, gdzie coś “za bardzo” lub “za mało” pomalowałam, lub zalałam skórkę itp. Także to kwestia wprawy. 
Ściąganie – Ze ściąganiem hybryd zawsze jest dużo roboty, potrzebny jest aceton i kilkunaste trzymanie paznokci w sreberku, a potem ściąganie ich patyczkiem. Po odpowiednim nawilżeniu paznokci lakier odchodzi całkiem sprawnie, krusząc się – podobnie jak Semilac. 
Zauważyłam, że ciężej ściąga się lakier HQ 4in1. Jest tu troszeczkę więcej roboty, ale raz na kilka tygodni można się przemęczyć. 
Moja ocena – Na początku nie byłam do lakierów przekonana, ale teraz śmiało mogę stwierdzić, że dają radę. Jestem zadowolona i na pewno chętnie kupię kolejne kolory. 
A wy co myślicie?
Lubicie hybrydy?
Jeśli chcecie kolejne posty, tutoriale i inspiracje na temat hybryd to koniecznie dajcie znać!
Dziękuję sklepowi Allepaznokcie.pl  za przekazanie lakierów do testów 🙂

Podobne wpisy