Kremy do twarzy z filtrem – na co zwrócić uwagę?

Latem lista używanych przeze mnie kosmetyków do makijażu kończy się na zaledwie kilku pozycjach, w przeciwieństwie do tych pielęgnacyjnych, których ilość raczej się nie zmienia w różnych porach roku. W te najbardziej upalne miesiące produktami numer jeden są kosmetyki przeciwsłoneczne. Najchętniej sięgam po kremy do twarzy z najwyższym filtrem, jednak jak wiadomo kosmetyk, kosmetykowi nie równy. Na co więc zwrócić uwagę wybierając krem do twarzy z filtrem?

kremy do twarzy z filtrem

KREMY DO TWARZY Z FILREM – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Oczywiście głównym zadaniem kremów z filtrem jest ochrona przed promieniami słonecznymi, jednak warto zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty. Przede wszystkim wybierając odpowiedni dla siebie kosmetyk warto zagłębić się w szczegółowe informacje o produkcie, a nie tylko te, które są napisane dużym drukiem. Znajdziesz tam istotne kwestie takie jak skład kosmetyku, rodzaj filtra oraz dowiesz się czy kosmetyk zawiera alergenne substancje lub czy jest testowany na zwierzętach. W poszukiwaniu odpowiedniego produktu warto zwrócić na dostępne kremy do twarzy z filtrem na Cocolita.pl

wakacje - kremy do twarzy

JAKI FILTR WYBRAĆ DLA MOJEJ SKÓRY?

Przy wyborze kremu do twarzy z filtrem to właśnie jego wysokość powinna być pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę. Jeśli jesteś posiadaczką bardzo jasnej cery, skłonnej do zaczerwienień i zwykle opalasz się na czerwono to jedynym dobrym wyborem będzie krem z filtrem SPF 50. Jeśli masz jasną karnację, ale bez piegów i problemów z zaczerwieniami to spokojnie możesz sięgnąć po filtr SPF30 lub większy. Jeżeli jednak Twoja karnacja jest nieco ciemniejsza i nie odczuwasz dyskomfortu przy przebywaniu na słońcu to nie oznacza, że możesz zrezygnować z kremów z filtrem. Najlepiej wybierz produkt z filtrem minimum SPF15.

JAK STOSOWAĆ KREMY DO TWARZY Z FILTREM?

Choć odpowiedź wydaje się być absolutnie błacha to warto podkreślić kilka istotnych informacji. Po pierwsze, krem do twarzy z filtrem nie zapewni ochrony na cały dzień i w zależności od jego wysokości kosmetyk należy aplikować nawet co dwie godziny. Po drugie krem przeciwsłoneczny nie sprawia, że musisz zrezygnować z makijażu i na odwrót. Krem do twarzy z filtrem może stanowić świetną bazę pod podkład lub co więcej może łączyć te dwie funkcje. Coraz częściej w sklepach pojawiają się kremy BB, które zapewniają odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną i wyrównują koloryt skóry. Trzecią ważną kwestią jest mit, według którego kremy do twarzy z filtrem powinno się stosować wyłącznie latem. To nie prawda, ponieważ promieniowanie słoneczne choć w mniejszym stopniu ma niekorzystny wpływ na skórę przez cały rok.

wakacje na majorce

FILTR CHEMICZNY CZY MINERALNY?

Jestem ciekawa, ile z Was wybierając krem do twarzy z filtrem zwróciła uwagę na fakt, czy jest on chemiczny czy mineralny. Czym tak właściwie się różnią? Przede wszystkim sposobem działania. Ten pierwszy pochłania promienie UV i zamienia je w ciepło przed uwolnieniem go ze skóry. Zupełnie inaczej funkcjonuje filtr mineralny, który pozostaje na powierzchni i tworzy fizyczną barierę na skórze, która odbija promienie słoneczne. Będzie on lepszym wyborem dla osób o wrażliwej cerze, bo jego składniki nie wchłaniają się w skórze. Niestety minusem jest to, że może on brudzić ubrania. Sięgając po filtr chemiczny należy zaś pamiętać, że przenika on przez warstwy skóry, dlatego należy go aplikować na minimum 20 minut przed wyjściem na słońce.

Oczywiście wybierając krem do twarzy z filtrem warto zwrócić także uwagę na jego pozostałe właściwości pielęgnacyjne czy jak wcześniej wspomniane dodatkowe funkcje ( krem BB ). Prawda jest taka, że nieważne jaki krem z filtrem wybierzecie – to będzie lepsza decyzja, niż gdybyście z niego zrezygnowały.

Jestem ciekawa, jakie kremy z filtrem są waszym must have w tym sezonie?