Dlaczego nie powinnaś nakładać podkładu palcami?

Dzisiejszy post bardzo szybki i spontaniczny, aczkolwiek myślę, że bardzo przydatny, dlatego obejdę się bez dłuższych wstępów i przejdę do setna sprawy. Mianowicie odpowiem na jedno, często słyszane przeze mnie pytanie. 

Jeśli bezpośrednio przed aplikacją podkładu nie myjesz rąk żelem antybakteryjnym to koniecznie musisz poznać odpowiedź na pytanie: Dlaczego nie powinnaś nakładać podkładu palcami?


Nakładanie podkładu palcami jest szybkie, oszczędne i łatwe, dlatego zapewne jest to najpopularniejsza metoda aplikacji, Warto jednak przyjrzeć się temu nieco bliżej. 

Pierwsza myśl, odpowiedź wręcz oczywista – ponieważ jest to bardzo nie higieniczne
Zastanów się co robiłaś przed rozpoczęciem makijażu? Jakich przedmiotów dotykałaś? 
Na każdym z nich, mimo że tego nie widać zalega mnóstwo bakterii, które ty za pomocą swoich dłoni pakujesz na twarz i zadowolona z szybkiego makijażu wchodzisz z domu. 
Niestety wiele osób nie zwraca uwagi na ten szczegół, zastanawiając się skąd biorą się rozszerzone pory i wypryski na twarzy.


Kolejna kwestia – jakość makijażu. Co prawda nakładanie podkładu zajmuje kilka chwil to niestety bardzo często można szybko rozczarować się efektem końcowym. Nakładając podkład rękami trudno równomiernie rozprowadzić go po całej twarzy, a kiedy już nałożymy go nieco za dużo to tym bardziej ciężko jest zebrać jego nadmiar. 

Bardzo często temperatura placów rozgrzewa podkład przez co może stać się bardziej lejący. Z jednej strony to pomaga lepiej wtapiać się w skórę, zaś z drugiej strony mogą w efekcie zostać smugi na twarzy. 

Oczywiście, jeśli odpowiednio przygotujemy twarz i zdezynfekujemy dłonie to ta metoda aplikacji może stać się bardzo wygodna i co najważniejsze bezpłatna. W końcu nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na pędzle czy inne gadżety. Ja jednak jestem zwolenniczką innych metod aplikacji podkładu, o których na pewno niebawem wam opowiem.
Jesteście ciekawi?