Porady kosmetyczne, o których warto pamiętać + rozdanie

W związku z tym, że ostatni post przyjął się doskonale, postanowiłam tworzyć takich więcej. Dzisiaj przygotowałam 13 wskazówek kosmetycznych, o których pewnie część z Was nie miała pojęcia. Jeśli nawet o nich słyszałyście wcześniej, to uważam, że są warte przypomnienia i co najważniejsze zapamiętania. Używając nawet najdroższych kosmetyków, możemy popełnić błędy taktyczne, przez co nie osiągniemy oczekiwanych efektów. A więc do dzieła:
1. Nigdy nie nakładaj odżywki na ociekające wodą włosy, przetrzyj je najpierw ręcznikiem – wtedy odżywka lepiej się wchłonie we włosy a nie spłynie razem z wodą, 
2.  Dla lepszego działania odżywki nałóż na głowę foliowy czepek ( dodatkowo można przykryć ręcznikiem) i zostaw na co najmniej 10 minut. Osobiście nie wierzę w odżywki, które nakładamy i od razu spłukujemy.
3. Nie pocieraj twarzy ręcznikiem! – po prostu przyłóż go do twarzy i delikatnie dotykaj. Skóra twarzy jest delikatniejsza niż na innych częściach ciała. 
4. Myj twarz zawsze wieczorem. Zostaje ona wtedy oczyszczona z makijażu, zanieczyszczeń środowiskowych, kurzu. Ponowne mycie twarzy rano może przesuszyć skórę, lepiej przetrzeć ją delikatnym tonikiem. 
5. Unikaj toników z alkoholem – jeśli oczywiście nie chcesz mieć dodatkowych wyprysków na twarzy. 
6. Zadbaj o osobny ręcznik do twarzy. Lepiej nie wycierać twarzy tym samym ręcznikiem co np. stopy. Zamiast ręcznika…..
7. ….. twarz możesz wycierać papierowymi ręczniczkami. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zalecane jest, aby codziennie używać świeżego i czystego ręcznika. 
8. Szukaj kosmetyków, które mają pompkę – jest to bardziej higieniczne i wygodniejsze w użyciu. 
9. Kup mniejszy pędzelek do pudru – mniejszym dokładniej rozprowadzisz puder. Używając wielkiego pędzla nawet drogi puder ci nie pomoże. 
10. Bądź systematyczna – codziennie dokładny demakijaż, raz w tygodniu maseczka, dwa razy peeling – ustal to dla własnych potrzeb i wykonuj zabiegi regularnie. 
11. Jeśli używasz brokatowych cieni do powiek i brokat obsypie Ci się na twarz – użyj taśmy klejącej. Przyłóż delikatnie a ona zbierze cały brokat, nie psując Twojego makijażu. 
12. Jeśli ubrudzisz swoją ulubioną koszulkę podkładem  – nałóż na plamę trochę pasty do zębów, odczekaj pół godziny i wypierz jak zawsze. 
13. Bądź naturalna – nie potrzebujesz tipsów, solarium, sztucznych rzęs. Podkreśl oczy, usta lub inny atut i pozostań 100% sobą. 
A wy jakie znacie kosmetyczne triki lub porady? Piszcie w komentarzach! 
_______________________________________________________________________________

Rozdanie w najnowszym poście – klik !

Podobne wpisy